התקנת מעליות

אנו בחברת סלע מעליות מתמחים בתחום של תכנון, ייצור והתקנה של מעליות מכל הסוגים. לחברתנו יש ניסיון רב ורזומה עשיר בתחום , כאשר אנו מעסיקים אנשי מקצוע מנוסים אשר מכירים את התחום על בוריו. אנו מספקים שירותי התקנת מעליות בפריסה ארצית למגוון רחב של גופים בין היתר – יזמים, חברות בנייה אשר מעוניינים להתקין מעליות, וועדי בתים, חברות פרטיות וציבוריות והיד עוד נטויה. 

בתור אחת מהחברות המובילות בישראל בנושא של התקנת מעליות אנו מציעים את הפתרון האולטימטיבי תחת קורת גג אחת, כך שאינכם צריכים לחפש חברות נוספות על מנת לקבל את המעלית המושלמת עבורכם. אצלנו תוכלו למצוא את כל אנשי המקצוע הנדרשים על מנת להתחיל ולסיים את ההתקנה בזמן הקצר ביותר. כך שבסופו של יום תקבלו את התוצאה האידיאלית עבורכם, כאשר אנו עושים את מירב המאמצים להקשיב וליישם את הדרישות של הלקוחות שלנו על כל המשתמע מכך.

למה

התקנת מעליות – קבלת היתר להתקנת מעליות בבניין

כאשר יזם או חברת בנייה מעוניינים להתקין מעלית במבנה מסוים הם עושים זאת כבר בשלב התכנון. אך לא מדובר בנושא פשוט מכיוון שכיום קיים מבחר עצום של סוגי מעליות, ולכן אתם צריכים לבחור את סוג המעלית אשר מתאים לדרישות או לצרכים שלכם. לכן חשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי על ידי חברה אשר מתמחה בתחום ותוכל לספק לכם בסופו של יום שירות של התקנת מעליות.

ישנו חוק במדינת ישראל שחוקק בשנת 1974 הקובע כי כיום נדרש להתקין מעלית בכל בניין שגובהו מעל 4 קומות. בנוסף ניתן לבצע התקנת מעליות גם בבניין קיים אשר בו לא מותקנת מעלית מסיבה כזאת או אחרת, על פי חוק המקרקעין ניתן להתקין את המעלית בבניין קיים במידה ומתקיימים הקריטריונים הבאים:

  1. היזם או הגוף האחראי על הבנייה מקבל היתר בנייה להתקנת מעלית חדשה בבניין בהתאם לחוק התכנון והבנייה, תשכ"ה-1965.
  2. התקנת המעלית איננה גורמת לפגיעה בצורה כזאת או אחרת בדירות הקיימות בבניין, ברכוש המשותף לדיירי הבניין או למראה של הבניין.

בעזרת התקנת מעליות בבניינים קיימים ניתן יהיה לשפר את איכות החיים של דיירי הבניין כולו, גם אלה שגרים בקומות התחתונות אשר לא יצטרכו לעלות עוד במדרגות. בנוסף אם לא די בכך, התקנת מעליות תגרום לעלייה משמעותית בערך הדירות של דיירי הבניין, כך שבראייה לרחוק תוכלו למכור את הנכס אשר ברשותכם בסכום גבוה יותר במידה ותרצו לעשות זאת.

פיר המעלית עשוי מבטון, ולכן באמצעות התקנת מעליות אשר גורמים לבניין להיות עמיד יותר בפני סיטואציות שונות – בין היתר בפני רעידת אדמה או אפילו בפני מתקפת טילים אשר עלולה להתרחש ללא כל התראה מוקדמת. אומנם במקרי חירום אסור להשתמש במעלית עצמה, אך היא מאפשרת לכם עוד פתח יציאה מהבניין – דבר שיכול להוריד את העומס במדרגות או בכל פתח יציאה אחר אשר זמין לרשות הדיירים.

מי צריך לשלם על התקנת מעליות בבניין קיים?

אחת מהשאלות השכיחות ביותר היא מי אמור לשלם על התקנת מעלית בבניין חדש? לא מעט ספקולציות עולות בנושא הזה, ולכן חשוב מאוד לשים את האצבע על התשובה הנכונה. החוק קובע כי על מנת להתקין מעלית בבניין קיים נדרשת הסכמה של לפחות שני שליש מבעלי הדירות בבניין. יש לקיים אסיפה מסודרת שבה יעלה הנושא על פרק היום, והדיירים צריכים לבצע הצבעה ולראות האם ישנה הסכמה בהתאם לחוק.

החוק בנוסף קובע כי רק בעלי הדירות אשר הצביעו בעד התקנת המעלית יצטרכו לשלם על ההתקנה עצמה, אך התשלום על תחזוקת המעלית לאורך השנים קדימה מוטל על כל דיירי הבניין ללא יוצא מן הכלל. ברוב המקרים במקרים כאלה רוב בעלי הדירות בעד התקנת מעלית, והסיכום במקרה כזה הוא שהדיירים אשר נמצאים בדירות הגבוהות משלמים יותר מאשר הדיירים הנמצאים בקומות הנמוכות עקב הצורך המובהק שלהם במעלית.

מרגע שהתקבלה החלטה להתקין את המעלית ברוב של שני שליש מבעלי הדירות בבניין, ניתן יהיה לפנות לחברה המתמחה בתחום של התקנת מעליות על מנת שתבצע את הפעולה עבורכם. החברה אשר מתמחה בתחום של התקנת מעליות תבצע תכנון ראשוני של המעלית, את התכנון יש להגיע אל העירייה על מנת לקבל את האישור הסופי – משם הדרך להתקנת המעלית בפועל הינה דרך קצרה במיוחד. כיום קיימות שתי אופציות שכיחות שבהן ניתן לנקוט על מנת להתקין את המעלית בבניין קיים – האופציה הראשונה היא הקטנת חדר המדרגות על מנת להתקין את המעלית בחלל הקיים, כמובן שהאופציה הזאת ראלית אם חדר המדרגות גדול מספיק. אופציה נוספת במקרים שבהם חלל המדרגות איננו גדול מספיק זה לבצע את התקנת המעלית באופן חיצוני, כך שהיא אינה פוגעת במבנה הקיים. בסופו של יום ההחלטה הסופית נמצאת לרשות דיירי הבניין ביחד עם ההמלצות המקצועית של החברה שמתכננת את המעלית.

כמה עולה לבצע התקנה בבניין קיים?

עוד נושא שחשוב מאוד שתיתנו עליו את הדעת זה כמה עולה לבצע התקנת מעליות בבניין קיים, הרי בסופו של יום עלויות הן הנושא העיקרי שיכול לקדם או להכשיל את הפעולה. בדיוק כמו שמזמינים איש מקצוע, גם כאשר מחפשים אחר חברה שמבצעת שירות של התקנת מעליות חשוב מאוד לוודא את העלויות עוד בטרם אתם מעלית את ההצעה הראשונית בפני בעלי הדירות בבניין. כך כל בעל דירה יוכל לדעת האם הוא יכול להרשות לעצמו את ההוצאה, וכמובן תוכלו לדעת שלא תיתקלו בבעיות כאשר תגיעו לשלב הגבייה הכספית מכל הדיירים – סיטואציה מסובכת שלעיתים יכולה להכשיל את כל התהליך.

טווח המחירים של התקנת מעליות הינו טווח מחירים רחב במיוחד, כאשר ישנם אלמנטים רבים אשר יכולים לעלות או להוריד את המחיר. כאשר נצטרך לבחון את המצב בצורה יבשה, טווח המחירים של התקנת מעליות חשמליות לבניין קיים כאשר הבניין עצמו בגובה של 4 קומות נע בין 80,000 ₪ עד 120,000 ₪.

מעלית הידראולית הינה מעלית מתקדמת יותר ומהסיבה הזאת העלויות שלה שונות מאשר העלויות של מעלית חשמלית רגילה. העלות הינה יקרה יותר ויכולה לעבור את הרף של 135,000 ₪. לכן חשוב מאוד שתבינו מהו הסכום המקסימאלי שאותו דיירי הבניין מוכנים לשלם בכדי שתהיה בו מעלית – כאשר לכל אחת מהאופציות יש את היתרונות ואת החסרונות שלה.

המחירים שצוינו לעיל אינם כוללים בתוכם עוד עבודות שונות אשר יכולות בסופו של יום להגדיל את ההוצאה על התקנת המעלית. אם נצטרך להוסיף את כל העלויות השונות אשר הן חלק בלתי נפרד מהנושא של התקנת מעליות תוכלו למצוא את עצמכם מוציאים לא פחות מ-250,000 ₪ על התקנת המעלית כולה.

לכן בטרם אתם מחליטים מהי האופציה הטובה ביותר עבורכם מוטב להזמין פגישה אצל מומחים בהתקנת מעליות על מנת שיספקו לכם הכוונה מדויקת. כך תוכלו לדעת בדיוק מה נדרש מכם ומשאר הדיירים בבניין על מנת שבסופו של יום תהיה לכם מעלית בבניין, מעלית אשר תשרת את כל הדיירים ותהפוך את החיים בבניין לחיים טובים ונוחים יותר.

התקנת מעליות 1
רוצים ?